Su Kaçak Tespiti

Son Teknoloji Cihazlarla Kırmadan Dökmeden Su Kaçağı Tespiti 7/24 Hizmetinizdeyiz

Profesyonel ekipmanlarımız ile dakikalar içerisinde su kaçak tespiti yapıp garantili tesisatçı hizmetimiz ile onarımını sağlıyoruz. İşlemlerimiz Garantilidir.

Cihazla Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

 • Evinizde veya işyerlerinizdeki su kaçaklarını kırmadan tespit edebilmek için Onurlu Tesisat son teknoloji cihazlar kullanmaktadır.
 • Su kaçağı sorunu başınıza geldi ise internetten çağıracağınız firmalara çok dikkat etmeniz gerekmektedir.
 • Su kaçağı tespiti kırmadan bulunur ve en az zaiyatla tamir edilir.

Su Kaçağı Varsa Alınması Gereken Önlemler

 • Evinizde veya iş yerinizde su kaçağı olduğunu fark ettiğiniz anda su vanasını hemen kapatın.
 • Duvarda elektrik prizlerinin etrafında veya tavanda lambanın kenarlarında ıslaklık görüyorsanız, elektriği sigortadan kapatmalısınız.
 • Kombiniz her gün bar sıfırlıyorsa ve su ilave etmek zorunda kalıyorsanız hemen kombiyi kapatmalı ve tesisatın ve kombini kontrolü için firmamızı çağırmalısınız.

Su Kaçağı Olduğu Nasıl Anlaşılır?

 • Duvarda veya tavanda ıslaklık, kabarma ve dökülme varsa
 • Su faturanız hiç olmadığı kadar yüksek geliyorsa
 • Parke ve fayanslarda su birikiyorsa
 • Kombinin suyu sürekli eksiliyorsa
 • Su saati dönmeye devam ediyorsa
 • Betondan arasından su çıkıyorsa

Robotla, Termal Kamerayla, Kırmadan, Hasar Vermeden Su Kaçağı Tespiti, Su Kaçağı Bulma

Firmamız, İstanbul Anadolu Yakası’ nda (Adalar Su Kaçağı Tespiti, Ataşehir Su Kaçağı Tespiti, Beykoz Su Kaçağı Tespiti, Çekmeköy Su Kaçağı Tespiti, Gebze Su Kaçağı Tespiti, Kadıköy Su Kaçağı Tespiti, Kartal Su Kaçağı Tespiti, Maltepe Su Kaçağı Tespiti, Pendik Su Kaçağı Tespiti, Sancaktepe Su Kaçağı Tespiti, Sultanbeyli Su Kaçağı Tespiti, Şile Su Kaçağı Tespiti, Tuzla Su Kaçağı Tespiti, Ümraniye Su Kaçağı Tespiti, Üsküdar Su Kaçağı Tespiti) su kaçağı tespiti / kaçak su tespiti sorunlarınızın çözümlerinde profesyonel olarak hizmet vermektedir.

Hiç umulmadık bir anda su kaçağı belirtileri sizin moralinizi bozabilir. Bundan nasıl kurtulabilirim? Evimin her yeri kırılacak, evimi yeni aldım, bu fayanslardan bulabilir miyim?, gibi sorular sizi sıkıntıya sokabilir. Bu ve bunun gibi sorunlarınıza su kaçağı tespit dedektörü ve su kaçağı termal kamerasıyla bakıp nokta kesin çözümler sunmaktayız.

Yapı kaplamalarında, kaçak yada yoğunlaşma ile oluşan rutubet ciddi sorunlara yol açabilir. Örneğin izolasyondaki rutubet, izolasyon kabiliyetini azaltarak, ısıtma ve / veya soğutma kayıplarına, boşa enerji tüketimine yol açar. Rutubet aynı zamanda yapısal bozukluğa neden olup, küflenmeyi de hızlandırır. Bunun yanında, çatıda oluşan kaçak akıntılar, bina içinin zarar veya hasar görmesine de neden olur.

Termal Kamera su kaçağı tespiti

Termografi veya diğer bir adı termal görüntüleme, bina kaplamalarında ıslak noktaları incelemek için kullanılan bir yöntemdir. Teşhis tekniği olarak, termografi incelenen ekipman ve yapıların görünen sıcaklıklarını iki boyutlu resim olarak tespit eder. Termal resimlerde, çatı ve duvarlarda, termal yükleme sonrasında soğuma ile oluşan, rutubet oluşumları görülebilinir. Bunun nedeni ise, suyun ısı iletimi ve ısı depolamasının, bir çok yapı malzemesinden daha iyi olmasındandır. Böylece, çatının veya duvarın soğuması sırasında, ıslak alanlarda soğuma kuru alanlara göre daha yavaş olacaktır.

Yapıların duvar ve çatılarının termal yüke maruz kalmasından sonra, örneğin kuru ve sıcak geçen bir günün sonrasında. Doğuya bakan duvar öğleden sonra, kuzey ve batı yönüne bakan duvarlar ise güneş batımından sonra kontrol edilmelidir. İç ve dış ortamlar arasında en az %15 ila % 20 arasında bir ısı farkı olması halinde, yapı malzemelerinin değişik ısı kapasitelerinde olmalarından veya eklenen rutubet yükünden kaynaklanan termik anormallikler tespit edilebilinir.

Su Kaçakları

Duvarların ve çatının dış kısmında, potansiyel ıslak noktaların tespit edilmesinden sonra, dış yüzey tespitlerini daha hassasiyet ile tespit etmek için, yapının iç kısmındada incelemeler yapılır. Dahili incelemelerde, bazen dış incelemelerden bağımsız olarak, kaçaklar, su boruları, yangın sprinkler sızıntıları ile oluşan rutubetlenme tespit edilir. Termal görüntüleyici ile ıslaklığa neden olan su kaçağı kolayca tespit edilip, malzemenin değiştirilmesi veya ıslaklığını kurutulmasının yeterli bir önlem olacağına süratle karar verilir.

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte su kaçakları döneminde de sona yaklaşılmaktadır. Firmamıza ait olan özel cihazlar sayesinde su kaçaklarından ve sızıntılarından kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz. Akustik dinleme cihazı sayesinde su kaçağı olan bölgede noktasal olarak tespit yapılıp, hasarın nerede olduğu kolay bir şekilde bulunmaktadır. Firmamız bünyesine ait olan akustik dinleme cihazı bilgisayar sistemi ile çalışıp, kesin sonuçlar vermektedir.

Günümüzde su kaçağını tespit etmek çok kolay! Özel geliştirilen bilgisayarlı sistemler sayesinde su kaçağı olan bölgeler tespit edilmektedir. Akustik dinleme cihazı ile herhangi bir bölgeye zarar vermeyip, kırma ve dökme işlemi olmadan tespitler yapılmaktadır. Akustik dinleme cihazının bir diğer adı da dedektörlü cihazlardır.

Akustik Dinleme cihazı su kaçak tespitlerinde ve detektör sistemli olduğu için birçok alanda kullanılabilir. Bu cihazlar noktasal tespit yaptıkları için kesin tespit yapabilmektedir. Bu nedenle hiçbir hata işlemi olmadan evinize kesinlikle zarar vermeden iyi sonuçlar elde edebiliyoruz. Üstelik su kaçağını geniş alanlarda bile bulabilmekteyiz.

Akustik dinleme cihazlarında bir kulaklık ve bir mikrofon bulunmaktadır. Bu cihazların tek bir dezavantajı bulunmaktadır. Bu da dış ortamlarından kaynaklanan gürültüden dolayı cihazın devre dışı olmasıdır.

Dinleme cihazı ile su kaçak tespiti

Sizde bizim gibi profesyonel bir firmayla çalışarak kendinizi ayrıcalıklı ve özel hissedebilirsiniz. Akustik Dinleme cihazı su kaçak tespitlerinde ve detektör sistemli olduğu için birçok alanda kullanılabilir. Bu cihazlar noktasal tespit yaptıkları için kesin tespit yapabilmektedir. Bu nedenle hiçbir hata işlemi olmadan evinize kesinlikle zarar vermeden iyi sonuçlar elde edebiliyoruz. Üstelik su kaçağının geniş alanlarda bile bulabilmekteyiz.

Akustik dinleme cihazlarında bir kulaklık ve bir mikrofon bulunmaktadır. Bu cihazların tek bir dezavantajı bulunmaktadır. Bu da dış ortamlarından kaynaklanan gürültüden dolayı cihazın devre dışı olmasıdır. Öncelikle belirtmek isteriz ki akustik dinleme cihazını kullanmak bilgi ve tecrübe ister. Bu nedenle her tesisatçıyım diyen bu cihazı kullanamaz ve akustik dinleme cihazını her firma bilmemektedir.

Sadece tecrübeli ve deneyimli firmalarda bulunan bu cihaz bizim firmamızda da mevcuttur. Yeni gelen elemanlarımıza da bu cihazın kullanımının eğitimi verilir ve böylelikle hiçbir hasar verilmez.

Her türlü su tesisatı, sıhhi tesisat, doğalgaz tesisatı, sıhhi tesisat kurulum, montaj, bakım, su kaçağı tespiti, tesisat tıkanıklık açma, tıkalı tesisat açma, petek bakım temizleme onarım sorunlarınızda 7 gün 24 saat 0216 373 88 73 veya 0532 069 41 58 numaralı irtibat numaralarımızdan bizi arayabilirsiniz.

İstanbul Su Tesisatı , Su Tesisatçısı : İstanbul Genel su tesisat arızaları, tamiri, bakımı ve komple tesisat hizmeti firması, servisi, ustası, ücretleri, fiyatları.

İstanbul Kalorifer Tesisatçısı : İstanbul Kalorifer tesisat, yenileme ve bakımı. Radyatör temizliği ve montajı hizmeti firması, servisi, ustası, ücretleri, fiyatları.

İstanbul Doğalgaz Tesisatçısı : İstanbul Doğalgaz tesisat yapımı, proje, montaj hizmeti firması, servisi, ustası, ücretleri, fiyatları.

İstanbul Su Kaçağı Tespit : İstanbul Daire tesisatlarında, su kaçakları tespit ve onarımı hizmeti firması, servisi, ustası, ücretleri, fiyatları.

İstanbul Rezervuar Gömme Rezervuar Montajı, Tamiri : İstanbul Rezervuar, Gömme Rezervuar (iç takım) değişimi, tamiri, montaj hizmeti firması, servisi, ustası, ücretleri, fiyatları.

İstanbul Çeşme, Musluk, Batarya Montajı : İstanbul Batarya, musluk satışı ve montajı hizmeti firması, servisi, ustası, ücretleri, fiyatları.

İstanbul Tıkanıklık Açma, Tıkalı Tesisat Açma : İstanbul Lavabo, banyo ve klozet tıkanıklıkları açımı, tıkalı tesisat açma hizmeti firması, servisi, ustası, ücretleri, fiyatları.